Instalace fotovoltaiky nově až do výkonu 50 kW

​Od listopadu 2022  je možné instalovat fotovoltaickou elektrárnu s výkonem až 50 kW bez nutnosti povolení.
Instalace fotovoltaiky nově až do výkonu 50 kW
Od listopadu 2022 platí novela zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie, která přináší významné změny v oblasti instalace fotovoltaických elektráren. Díky této novince je nyní možné instalovat fotovoltaickou elektrárnu s výkonem až 50 kW bez nutnosti povolení od distribuční společnosti.
Tato novela přináší pro zákazníky také výrazné zjednodušení celého procesu, protože odpadají náklady a časová prodleva spojené s žádostí o povolení. Nyní je tedy možné získat elektřinu z vlastních panelů mnohem rychleji a efektivněji. Je však nutné si uvědomit, že toto omezení platí pouze pro fotovoltaické elektrárny s výkonem do 50 kW. Pokud byste chtěli nainstalovat elektrárnu s vyšším výkonem, bude stále nutné získat povolení od distribuční společnosti.
Nicméně, pokud plánujete nainstalovat fotovoltaiku pro rodinný dům nebo menší podnik, výkon 50 kW by měl být pro vaše potřeby zcela dostačující. A nyní, díky novince, můžete mít své vlastní solární panely na střeše rychleji a snadněji než kdy předtím.
Už tedy nemusíte omezovat velikost vaší fotovoltaické elektrárny kvůli zákonným omezením nebo finančním důvodům. I tak ale není vždy nejlepší volbou zvolit co největší elektrárnu. Je důležité zohlednit spotřebu vaší domácnosti, aby návratnost investice nebyla příliš dlouhá. Proto nechte návrh elektrárny na nás, abychom pro vás vybrali tu nejoptimálnější variantu.